Ana SayfaSporDursun Özbek: Negatif Öz Sermaye Düzeltilmezse UEFA'dan Ceza Alabiliriz

Dursun Özbek: Negatif Öz Sermaye Düzeltilmezse UEFA’dan Ceza Alabiliriz

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, negatif öz sermaye durumunun düzeltilmemesi halinde UEFA’dan ceza alabileceklerini belirtti.

Olağanüstü Genel Kurulda Kritik Konuşma

Galatasaray Kulübü Başkanı Dursun Özbek, İstanbul Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda düzenlenen olağanüstü genel kurul toplantısında önemli açıklamalarda bulundu. Özbek, kulübün negatif öz sermaye durumunu düzeltmemesi halinde UEFA’dan ceza alabileceğini vurguladı.

UEFA’nın Finansal Fair Play Kuralları

Sarı-kırmızılıların gayrimenkul projeleri ve kulüp taşınmazları konusunda yetki istemek amacıyla gerçekleştirilen genel kurulda konuşan Özbek, “UEFA sürekli olarak bizi izliyor. Şu anda negatif öz sermaye durumundayız ve bu durumu derhal düzeltmemiz gerekiyor. Aksi halde büyük ihtimalle ceza ile karşı karşıya kalacağız” dedi.

özbekMilli Takımın Önemli Maçı

Özbek, 2024 Avrupa Şampiyonası’nda bu akşam A Milli Futbol Takımı’nın Hollanda ile yapacağı çeyrek final maçı hakkında da konuştu. “Milli takımımız yarı finale çıkmak için bu akşam Hollanda ile oynayacak. Galatasaray’ın katkısının ne kadar büyük olduğunu hepimiz görüyoruz. İnşallah bu akşam maçı alacaklar” ifadelerini kullandı.

Florya Konut Projesi ve Faiz Ödemeleri

Florya Konut Projesi hakkında da bilgi veren Özbek, ilk planlarının projeyi kulüp imkanlarıyla yapmak olduğunu ancak inşaat maliyetlerinin ve konut fiyatlarının artması nedeniyle bu durumun değiştiğini belirtti. Ayrıca, “Bankalar Birliği’ne ödediğimiz faiz yüzde 15’ten yüzde 51’e çıktı. Kulübümüz yıllık yaklaşık 35 milyon dolar faiz öder hale geldi” dedi.

Erden Timur’dan Veda Mesajı

Toplantıda söz alan Galatasaray Sportif AŞ’nin eski başkan vekili Erden Timur, Florya konut projesiyle ilgili olarak, “Kişisel olarak kendimiz yapmalıyız fikrindeyim” dedi. Yetki istenen projeler hakkındaki önergeyi desteklediğini belirten Timur, “Tüm emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Herkese hakkını helal etmesini rica ediyorum” diyerek konuşmasını sonlandırdı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Okumalısınız

spot_img