Ana SayfaGündemDoğu ve Batı Karadeniz İçin Kuvvetli Fırtına Uyarısı

Doğu ve Batı Karadeniz İçin Kuvvetli Fırtına Uyarısı

Meteoroloji 10. Bölge Müdürlüğü, Doğu ve Batı Karadeniz bölgeleri için kuvvetli rüzgar ve fırtına uyarısında bulundu.

Meteoroloji, Doğu ve Batı Karadeniz’de 15 Haziran Cumartesi kuvvetli rüzgar ve fırtına beklediğini duyurdu. Ulaşımda aksamalara dikkat!

Batı Karadeniz’de Fırtına Beklentisi

Meteoroloji 10. Bölge Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, 15 Haziran Cumartesi gününün ilk saatlerinden itibaren Batı Karadeniz’in doğusunda rüzgarın batı ve güneybatı yönlerinden 6 ila 8 kuvvetinde (saatte 50-75 km) fırtına şeklinde eseceği tahmin ediliyor. Fırtınanın aynı gün akşam saatlerinde etkisini kaybetmesi bekleniyor.

Doğu Karadeniz’de Güçlü Rüzgar Uyarısı

Doğu Karadeniz için yapılan uyarıda ise 15 Haziran Cumartesi gününün ilk saatlerinden itibaren batısından başlayarak genelinde batı ve kuzeybatıdan 6 ila 8 kuvvetinde (saatte 50-75 km) fırtına beklendiği belirtildi. Fırtınanın akşam saatlerinde doğusunda, akşam saatlerinden sonra ise batısında etkisini kaybetmesi öngörülüyor.

Samsun Valiliği’nden Ulaşım Uyarısı

Samsun Valiliği, olası fırtına nedeniyle ulaşımda aksamalar yaşanabileceğini belirterek, vatandaşları dikkatli ve tedbirli olmaları konusunda uyardı.

Bu uyarılar doğrultusunda, Karadeniz bölgesinde yaşayanların ve seyahat edeceklerin gerekli önlemleri alması önem arz ediyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Okumalısınız

spot_img