Ana SayfaGündemCANiK Team’in Yeni Avrupa Şampiyonluğu Rekorla Geldi

CANiK Team’in Yeni Avrupa Şampiyonluğu Rekorla Geldi

CANiK Team sporcusu Alperen Kıvılcım, Budapeşte’deki IDPA European Championship 2024’te rekor kırarak Avrupa Şampiyonu oldu.

CANiK Team sporcusu ve CANiK Academy Sportif Atış Eğitmeni Alperen Kıvılcım, Budapeşte’de düzenlenen IDPA European Championship 2024’te tüm etapları başarıyla tamamlayarak Avrupa Şampiyonu oldu. Kıvılcım, bu başarıyı kırılması zor bir rekorla taçlandırdı.

CANiK Team

IDPA European Championship 2024

IDPA (International Defensive Pistol Association – Uluslararası Savunma Silahları Birliği) European Championship 2024, Budapeşte’de gerçekleştirildi. Etkinliğe 23 farklı ülkeden 414 yarışmacı katıldı.

Alperen Kıvılcım’ın Başarısı

CANiK Team sporcusu ve CANiK Academy Sportif Atış Eğitmeni Alperen Kıvılcım, tüm hedefleri tam isabetle vurup “Down-Zero” derecesi alarak genel sıralamada birinci oldu. Kıvılcım, bu başarıyı CANiK SFx RIVAL-S tabanca ve MECANiK MO3 refleks nişangah kullanarak elde etti.

Ödüller ve Rekorlar

Alperen Kıvılcım, şampiyonlukla birlikte Most Accurate, Carry Optic Division 1, Carry Optic Master 1 ve High Industry ödüllerinin de sahibi oldu. Bu başarı, Kıvılcım’ın üstün yeteneklerini ve CANiK ekipmanlarının kalitesini bir kez daha gözler önüne serdi.

CANiK Team’in Süregelen Başarısı

CANiK Team, 2022 yılında da takım kaptanı Nils Jonasson ile Avrupa Şampiyonluğunu kazanmıştı. Jonasson, ESP Division Şampiyonu ve High International Handgun ödüllerini elde etmişti. Bu yılki başarı, takımın istikrarlı performansını sürdürdüğünü gösteriyor.

Alperen Kıvılcım’ın Açıklamaları

Kıvılcım, “Bu başarı için çok çalıştık. CANiK Academy bünyesinde geliştirdiğimiz bilimsel ve inovatif antrenman yöntemlerinin sonuçlarını görüyoruz. Bu daha başlangıç, bizi izlemeye devam edin,” dedi.

CANiK Team

CANiK ACADEMY Direktörü İsmail Dut’un Görüşleri

CANiK ACADEMY Direktörü İsmail Dut, “CANiK Team’in 2022 yılı ardından bir kez daha Avrupa Şampiyonu olması bizi mutlu etti. Sportif atıcılıkta bilimsel antrenmanların ne kadar etkili olduğunu kanıtladık. Takım çalışmasının önemini asla unutmamalıyız,” şeklinde konuştu.

Gelecek Hedefleri

Dut, “CANiK Team olarak daha yolun başındayız. Ürettiğimiz dünyaca ünlü ateşli silahlar ve yetiştirdiğimiz üstün atıcılar ile tüm dünyanın dikkatlerini üzerimize çekeceğiz,” diyerek gelecekteki hedeflerine vurgu yaptı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Okumalısınız

spot_img