Ana SayfaGündemÇanakkale Eceabat'taki Yangın Kontrol Altına Alındı!

Çanakkale Eceabat’taki Yangın Kontrol Altına Alındı!

Çanakkale Eceabat’ta 20 saatten fazla süren müdahalenin ardından yangın kontrol altına alındı. Yaklaşık 575 hektarlık alan yandı, soğutma çalışmaları devam ediyor.

Çanakkale’nin Eceabat ilçesinde tarım arazisi ve ormanlık alanda başlayan yangın, 20 saatten fazla süren müdahalenin ardından kontrol altına alındı. Yangından etkilenen alanın 575 hektar olduğu belirtilirken, soğutma çalışmaları devam ediyor.

Yangın Akbaş Mevkiinde Başladı

Yangın, Eceabat ilçesine bağlı Kumköy yakınındaki Akbaş mevkisinde ekili bir arazide başladı. Rüzgarın da etkisiyle hızla yayılan yangın, çevredeki ormanlık alanlara da sıçradı.

300 Araç ve 1000 Personel Mücadele Etti

Yangına müdahale için 300 araç ve 1000’e yakın personel seferber edildi. 9 uçak, 6 helikopter, 94 arazöz ve iş makinesi yangını söndürmek için havadan ve karadan yoğun bir şekilde mücadele etti.

Tahliye Edilen Yerleşim Yerlerine Dönüş Serbest

Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, yangın nedeniyle tedbir amaçlı olarak tahliye edilen yerleşim yerlerine geri dönülmesinde artık bir sakınca kalmadığını açıkladı.

Çanakkale Boğazı Trafiğe Açıldı

Yangını söndürmek için su temini amacıyla kapatılan Çanakkale Boğazı’nın da gemi trafiğine çift yönlü açıldığı bildirildi.

Bakan Yumaklı: “Soğutma Çalışmaları Devam Edecek”

Bakan Yumaklı, yangının kontrol altına alındığını, ancak soğutma çalışmalarının devam edeceğini söyledi. Yumaklı, yangınla ilgili son kontrolleri gerçekleştirdiklerini ve Çanakkale Eceabat yangınının kontrol altına alındığını teyit etti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Okumalısınız

spot_img