Ana SayfaEkonomiBtcTurk Siber Saldırı Sonrası İşlemleri Durdurdu

BtcTurk Siber Saldırı Sonrası İşlemleri Durdurdu

BtcTurk, siber saldırı sonucunda kontrol dışı çekimler yaşandığını duyurdu ve güvenlik önlemleri kapsamında işlemleri geçici olarak durdurdu. Detaylar haberimizde…

BtcTurk’ten Siber Saldırı Açıklaması: İşlemler Geçici Olarak Durduruldu

Kripto para platformu BtcTurk, 22 Haziran 2024 tarihinde gerçekleşen bir siber saldırı sonucunda kontrol dışı çekimler yaşandığını ve bu nedenle acil güvenlik önlemleri aldığını duyurdu.

Siber Saldırıya Maruz Kalındı

BtcTurk tarafından yapılan açıklamada, platformun hedef alındığı ve sıcak cüzdanlardan 10 kripto paranın bakiyelerinin etkilendiği belirtildi. Şirket, soğuk cüzdanlarda tutulan varlıkların güvenlik altında olduğunu vurguladı.

Kullanıcı Varlıkları Güvende

Açıklamada ayrıca, BtcTurk‘ün finansal gücünün saldırıdan etkilenen tutarların çok üstünde olduğu ve kullanıcı varlıklarının bu durumdan etkilenmeyeceği ifade edildi.

Geçici Tedbirler Alındı

Güvenlik önlemleri kapsamında, platformda kripto para yatırma ve çekme işlemlerinin geçici olarak durdurulduğu belirtilirken, konuyla ilgili detaylı araştırmaların devam ettiği ve resmi makamlarla iletişime geçildiği bildirildi. Çalışmaların tamamlanmasının ardından işlemlerin normale döneceği belirtildi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Okumalısınız

spot_img