Ana SayfaMagazinBozcaada Caz Festivali Eylül'de Müzikseverlerle Buluşuyor

Bozcaada Caz Festivali Eylül’de Müzikseverlerle Buluşuyor

Bozcaada Caz Festivali, 6-8 Eylül tarihlerinde Ayazma Manastırı’nda caz müziği ve keşif programlarıyla müzikseverleri ağırlıyor.

Bozcaada Caz Festivali Eylül’de Başlıyor

Bozcaada Caz Festivali, 6-8 Eylül tarihlerinde Ayazma Manastırı’nda gerçekleşecek. Geçtiğimiz yıl adaya 121 milyon liralık kaynak sağlayan festival, hem kültürel hem de ekonomik açıdan Bozcaada’ya büyük katkı sağlıyor.

Festivalin Lansman Toplantısı

Bozcaada Belediye Başkanı Yahya Göztepe ve festivalin kurucu ortakları Murat Sezgi ile Çağıl Özdemir, düzenlenen lansman toplantısında festival programı, etki raporu ve tema duyurularını açıkladı.

Program ve Sanatçılar

Festivalin ilk gününde Anıka Nılles/ Nevell, Deniz Taşar, Leon Phall sahne alacak. İkinci gün Bozcaada Ensemble, Klein, Kraak&Smaak, Öner Karaçuha; üçüncü gün ise Alfa Mist, Cenk Erdoğan Trio, Girls Airports ve Childplay performans sergileyecek.

Kültür ve Ekonomi İçin Büyük Katkı

Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Türkiye Turizm Geliştirme Ajansı’nın katkılarıyla düzenlenen festival, 2017’den bu yana Bozcaada’nın eşsiz atmosferinde gerçekleştiriliyor. Europe Jazz Network’e 2019’da dahil olan festival, 2020’de kurulan Türkiye Caz Ağı’nın da kurucu üyesi. Festival hakkında detaylı bilgiye bozcaadacazfestivali.com adresinden ulaşılabilir.

Belediye Başkanı Göztepe’nin Görüşleri

Bozcaada Belediye Başkanı Yahya Göztepe, caz müziğinin Bozcaada’ya çok yakıştığını belirterek, “Her yerin bir müziği vardır. Bu organizasyonlar büyük emek gerektiriyor. Bozcaada adına bu emeği veren herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.

2024’ün Teması: Miselyum

Festivalin kurucu ortaklarından Murat Sezgi, festivalin ilk yıllarında adadan tepki aldıklarını, ancak zamanla olumlu bir ilişki kurduklarını belirtti. Çağıl Özdemir ise her sene bir tema seçtiklerini ve bu yılki temalarının miselyum olduğunu açıkladı. Özdemir, “Ekosistemimizi birlikte ürettiğimiz paydaşlarımızla daha anlamlı ilişkiler kurmanın yollarını arayacağız” dedi.

Ekonomik Katkı ve Sponsorlar

Ana sponsorluğunu Paribu’nun yaptığı festival, 2023 yılında adaya 121 milyon liralık kaynak sağlamış ve ada ekonomisine önemli bir katkıda bulunmuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Okumalısınız

spot_img