Ana SayfaEkonomiBitcoin ve Kripto Para Piyasasında Güncel Durum ve Tahminler

Bitcoin ve Kripto Para Piyasasında Güncel Durum ve Tahminler

Bitcoin’deki son düşüşler ve Ethereum ETF’lerinin piyasaya sürülme durumu. Bitcoin’in gelecekteki olası yükselişi hakkında tahminler.

Bitcoin Fiyatında Düşüş Devam Ediyor

Bitcoin, son zamanlarda 70 bin doları görmüş olsa da, şu an 58.560 dolardan işlem görüyor. Çarşamba günü yüzde 3’lük bir düşüş yaşayan en büyük kripto para birimi, Nisan ayından bu yana önemli bir destek seviyesinde bulunuyor. Bu seviyeden üç kez sıçrayan Bitcoin, 70 bin doları hedeflemişti.

ABD Spot Bitcoin ETF’lerinde Net Çıkış

CoinTR Araştırma Departmanı’nın raporuna göre, ABD’deki spot Bitcoin ETF’lerinden 20 milyon dolarlık net çıkış oldu. ABD’deki 11 spot Bitcoin borsa yatırım fonunda toplamda 20.45 milyon dolarlık net çıkış yaşandı. Grayscale’in GBTC fonu 26.99 milyon dolarlık net çıkış kaydederken, Fidelity’nin FBTC fonu 6.55 milyon dolar net giriş elde etti. Diğer dokuz ETF, BlackRock’ın IBIT fonu da dahil olmak üzere sıfır giriş bildirdi. Çarşamba günü bu 11 Bitcoin fonunun işlem hacmi 800 milyon dolar olarak gerçekleşti. Mart ayında 8 ila 10 milyar dolar arasında değişen günlük işlem hacmi, son dönemde düşüş gösterdi. ETF’ler, Ocak ayındaki başlangıçlarından bu yana toplamda 14.62 milyar dolar net giriş elde etti.

Ethereum ETF’leri Piyasaya Sürülmeye Hazırlanıyor

Bitwise, Ethereum borsa yatırım fonu için güncellenmiş S-1 formunu 8 Temmuz son tarihinden önce sundu ve ürünlerin lansmana hazır olduğunu gösterdi. Analistler, Ethereum ETF’lerinin önümüzdeki iki hafta içinde listelenebileceğini öngörüyor. SEC’in onay tarihini belirtmemekle birlikte, gelecek hafta sonuna kadar onay alınması mümkün görünüyor.

Bitcoin’in Geleceği ve Potansiyel Yükselişi

Standard Chartered Bank’ın döviz ve dijital varlık araştırma başkanı Geoffrey Kendrick, Bitcoin’in Ağustos ayında yeni bir rekor seviyeye ulaşabileceğini ve Kasım ayındaki ABD başkanlık seçimlerine kadar 100.000 dolara çıkabileceğini söyledi. Kendrick’in tahminine göre, Joe Biden’ın seçim yarışında kalması ve Donald Trump’ın zaferi, Bitcoin fiyatında olumlu bir etki yaratabilir. Trump yönetimi altında hem düzenlemelerin hem de madenciliğin daha olumlu değerlendirileceği düşünülüyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Okumalısınız

spot_img