Ana SayfaGündemBilsem Bilim Şenliği Bulvar AVM'de Büyük İlgi Gördü

Bilsem Bilim Şenliği Bulvar AVM’de Büyük İlgi Gördü

Samsun Bilsem, yılsonu bilim şenliğinde müzik, sanat ve teknoloji etkinlikleri ile büyük ilgi topladı.

Kültür Yolu Festivali kapsamında düzenlenen Samsun Bilim ve Sanat Merkezi (Samsun Bilsem) yılsonu bilim şenliği, Bulvar AVM meydan alanında büyük bir coşkuyla gerçekleştirildi. Milli Eğitim Bakanlığı Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren Samsun Bilsem, üstün ve özel yetenekli öğrencilere yetenek alanlarında hizmet veriyor.

Bulvar AVM

Müzik Dinletileri ile Başladı

Şenlik, müzik bölümü öğrencilerinin piyano, keman, bağlama ve yan flüt dinletileri ile ritim etkinlikleriyle başladı. Ziyaretçiler, öğrencilerin yeteneklerini sergilediği bu etkinlikleri büyük bir keyifle izledi.

İklim Değişikliği Temalı Sanat Atölyeleri

Resim bölümü öğrencileri, iklim değişikliği temalı t-shirt tasarımı ve bez çanta boyama atölyeleri kurarak, ziyaretçilerle birlikte yeni ve yaratıcı ürünler ortaya çıkardılar. Bu etkinlik, çevre bilincini artırmayı amaçladı.

Teknoloji ve Bilim Etkinlikleri

Genel yetenek alanı öğrencileri, çeşitli robotik ve kodlama projeleri, robotik oyun etkinlikleri, havacılık alanında uçuş simülatörü etkinlikleri, 3D yazıcı ile modelleme, teleskop ile güneş ve ay gözlemi gibi çeşitli faaliyetler düzenlediler. STEM etkinlikleri, havacılık ve uzay hesaplamaları, biyoloji ve canlılarla ilgili deneyler, su roketi yapımı gibi çalışmalar da ziyaretçilerin büyük ilgisini çekti.

Yoğun İlgi ve Beğeni

Bilim şenliği, izleyenlerden yoğun ilgi gördü ve büyük beğeni topladı. Etkinlikler, katılımcıların hem eğlenmesini hem de öğrenmesini sağladı.

Bulvar AVM Bulvar AVM Bulvar AVM

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Okumalısınız

spot_img