Ana SayfaGündemBedelli Askerlik Başvuruları İçin Son Tarih: 28 Haziran 2024

Bedelli Askerlik Başvuruları İçin Son Tarih: 28 Haziran 2024

Milli Savunma Bakanlığı, bedelli askerlik başvurusu için son tarihin 28 Haziran 2024 olduğunu hatırlattı. Başvurularınızı kaçırmayın.

Milli Savunma Bakanlığı, bedelli askerlik başvurusu yapacak olan adaylar için önemli bir duyuruda bulundu. Bakanlık, 1 Temmuz 2024 itibariyle geçerli olacak bedelli askerlik tutarının memur aylık katsayısına göre güncelleneceğini hatırlattı.

Bedelli Askerlik

Mevcut Tutar Üzerinden Başvurular İçin Son Tarih

Bedelli yapmak isteyenler için mevcut tutar üzerinden başvuru yapabilecekleri son tarihin 28 Haziran 2024 olduğu belirtildi. Bu tarihe kadar başvuru ve ödeme işlemlerinin tamamlanması gerektiği ifade edildi.

Memur Maaş Katsayısına Göre Belirleniyor

Geçmişte yapılan düzenleme ile bedelli tutarı, memur maaş katsayısındaki orana sabitlenmişti. 2024 yılı Temmuz ayında geçerli olacak yeni bedelli askerlik ücreti, memur maaş zammı oranlarına göre belirlenecek. 6 aylık enflasyon farkına göre belirlenecek olan memur maaşı zammının ardından bedelli askerlik ücreti genelgesi yayınlanacak.

Son Başvuru Tarihine Dikkat

Bedelli hizmetinden yararlanmak isteyen adayların 28 Haziran 2024 tarihine kadar başvuru ve ödeme işlemlerini tamamlaması önemle duyuruldu. Geç kalan başvurular, yeni tutar üzerinden değerlendirilecek.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Okumalısınız

spot_img