Ana SayfaGündemBayram Trafiğinde 5 Can Kaybedildi!

Bayram Trafiğinde 5 Can Kaybedildi!

Bayram tatilinin ilk günü 852 trafik kazası meydana geldi, 5 kişi hayatını kaybetti. İçişleri Bakanlığı sürücülere trafik kurallarına uymaları ve emniyet kemeri takmaları konusunda uyarıda bulundu.

9 günlük Kurban Bayramı tatilinin başlamasıyla birlikte yollarda yoğunluk arttı. Birçok vatandaş tatil beldelerine akın ederken, kimileri de bayramı aileleriyle geçirmek için memleketlerine yola çıktı.

Yollarda Denetimler Sıkı Tutuluyor

Yollarda artan trafik yoğunluğuna paralel olarak trafik denetimleri de sıkı tutuluyor. İçişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, bayram tatilinin ilk günü olan 15 Haziran Cumartesi günü 852 trafik kazası meydana geldi. Bu kazalarda 5 kişi hayatını kaybederken, bin 421 kişi yaralandı.

407 Bin Araç Denetlendi

Bakanlık tarafından yapılan açıklamada ayrıca 407 bin 731 aracın denetlendiği, 24 bin 357 araca hız ve radar, 42 bin 720 araca ise çeşitli eksikliklerden işlem yapıldığı kaydedildi.

Trafik Kurallarına Uyulması Çağrısı

İçişleri Bakanlığı, sürücülere trafik kurallarına harfiyen uymaları, aşırı hız yapmamaları ve araçlarında da otobüslerde de emniyet kemeri takmayı ihmal etmemeleri konusunda uyarıda bulundu. Bakanlık açıklamasında, “Lütfen trafik kurallarına harfiyen uyalım, aşırı hız yapmayalım. Araçlarımızda da otobüslerde de emniyet kemeri takmayı ihmal etmeyelim. Yolculuklar sizleri sevdiklerinize kavuşturmak için vardır, ayırmak için değil. Yolun sonu bayram olsun” ifadelerine yer verildi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Okumalısınız

spot_img