Ana SayfaGündemBakan Yerlikaya: Bir Haftada 42 Göçmen Kaçakçısı Tutuklandı

Bakan Yerlikaya: Bir Haftada 42 Göçmen Kaçakçısı Tutuklandı

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, bir haftada düzenlenen operasyonlarda 42 göçmen kaçakçısının tutuklandığını duyurdu.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Kayseri’deki olaylar gündemdeki yerini korurken, sosyal medya hesabından önemli bir açıklama yaptı. Yerlikaya, son bir hafta boyunca düzenlenen ‘Kalkan-25’ adlı göçmen kaçakçılığı operasyonlarına dair bilgi verdi.

Kalkan-25 Operasyonu

Bakan Yerlikaya, bir hafta boyunca göçmen kaçakçılığı organizatörleri ve düzensiz göçmenlere yönelik toplam 100 operasyon gerçekleştirildiğini belirtti. Bu operasyonlar sonucunda 149 göçmen kaçakçısı yakalandı. Bunlardan 42’si tutuklanırken, 21’i hakkında adli kontrol kararı verildi. Diğer şüphelilerin işlemleri ise devam ediyor.

tutuklamDüzensiz Göçmenler ve Sınır Dışı İşlemleri

Operasyonlar sırasında toplam 2 bin 563 düzensiz göçmen yakalandı. Yakalanan düzensiz göçmenler, İl Göç İdaresi Müdürlüklerine teslim edildi ve sınır dışı işlemleri başlatıldı. Bakan Yerlikaya, bu operasyonların göçmen kaçakçılığıyla mücadelede kararlılıkla devam edeceğini vurguladı.

Sosyal Medya Paylaşımı

Bakan Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Bir haftada göçmen kaçakçılığı organizatörleri ve düzensiz göçmenlere yönelik toplam 100 operasyon gerçekleştirdik. Operasyonlarda, 149 göçmen kaçakçılığı organizatörü yakalandı. 42’si tutuklandı. 21’i hakkında adli kontrol kararı verildi. Diğerlerinin işlemleri devam ediyor. Ayrıca 2 bin 563 düzensiz göçmen yakalandı ve sınır dışı işlemleri başlatıldı” ifadelerini kullandı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Okumalısınız

spot_img