Ana SayfaGündemAsgari Ücret İçin Zam Bekleyenlere Kötü Haber: Ara Zam Yok

Asgari Ücret İçin Zam Bekleyenlere Kötü Haber: Ara Zam Yok

 

 AK Parti’den gelen açıklamaya göre asgari ücrete ara zam yapılmayacak. Beklentisi olan milyonlarca vatandaşa kötü haber.

Asgari Ücret Beklentilerine Kötü Haber

Asgari ücretle ilgili son dakika haberi geldi. Milyonlarca vatandaş Temmuz ayında asgari ücrete zam olup olmayacağını merak ediyordu. Beklentiler emekli maaşlarına yapılacak güncellemeyle artmıştı. Ancak, AK Parti’den gelen açıklama bu beklentileri boşa çıkardı.

asgari ücretAK Parti’den Açıklama

AK Parti Grup Başkanvekili Abdullah Güler, asgari ücret zammıyla ilgili bir çalışma yapılmadığını belirtti. Güler, “Bugün veya yarın emekli maaşlarına düzenlemeyle ilgili toplantı yapacağız. Asgari ücretle ilgili ara zam çalışmamız yok. Böyle bir beklenti olmasın” ifadelerini kullandı. Bu açıklama, asgari ücrete zam bekleyen milyonlarca vatandaşı hayal kırıklığına uğrattı.

özgür özelCHP’nin Eylem Çağrısı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), asgari ücret ve emekli maaşlarına zam yapılması için yeni bir eylem başlattı. CHP Genel Başkanı Özgür Özel, dün saat 21.00’de, eyleme destek vermek isteyenlerin evlerinde ışıkları kapatıp açmalarını istedi.

Sendikaların Ortak Bildirisi

Türkiye Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK), Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu (TÜRK-İŞ) ve Hak İşçi Sendikaları Konfederasyonu (HAK-İŞ), asgari ücrette ara zam talep eden 10 maddelik ortak bir bildiri yayımladı. Bu bildiri, işçilerin haklarını savunma adına önemli bir adım olarak değerlendirildi.

türk-işSonuç

Asgari ücretle ilgili ara zam yapılmayacağı açıklaması, milyonlarca çalışanın umutlarını boşa çıkardı. Emekli maaşlarına yapılacak düzenleme beklenirken, asgari ücrette zam olmayacağı kesinleşti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Okumalısınız

spot_img