Ana SayfaDünyaABD, Çinli Düzensiz Göçmenleri Ülkelerine Geri Gönderdi

ABD, Çinli Düzensiz Göçmenleri Ülkelerine Geri Gönderdi

ABD, Latin Amerika üzerinden yakalanan Çinli düzensiz göçmenleri ülkelerine iade etti. DHS, Pekin ile işbirliğini artırarak düzensiz göçü azaltmayı hedefliyor.

ABD İç Güvenlik Bakanlığı (DHS), son dönemde güney sınırından kaçak yollarla giriş yapan Çinli düzensiz göçmenlerin sayısında artış yaşandığını duyurdu. Son olarak, 116 Çinli düzensiz göçmen ülkelerine geri gönderildi.

ABD’nin Çinli Düzensiz Göçmen İadeleri

ABD’nin, Çinli düzensiz göçmenlerin ülkelerine iadesi süreci, ABD ve Çin arasındaki işbirliğinin bir parçası olarak gelişiyor. Wall Street Journal’ın haberine göre, bu adım, göçmenlerin ülkelerine geri gönderilmesi konusunda artan hedefleri yansıtıyor.

DHS ve Pekin Arasındaki İşbirliği

DHS, Pekin ile yapılan işbirliğinin devam edeceğini belirterek, ek uçuşlarla düzensiz göçmenlerin iade sürecini sürdüreceklerini açıkladı. İki ülke, düzensiz göçü azaltmak ve yasa dışı insan kaçakçılığıyla mücadele etmek için ortak çalışmalar yürütüyor.

Çinli Göçmenlerin Profili ve Vize Durumu

ABD makamları, 2018’den bu yana Latin Amerika üzerinden yakalanan Çinli düzensiz göçmen sayısının 31,077 olduğunu belirtti. Bu göçmenler genellikle düşük gelirli gruplardan olup, ABD’ye yasal olarak giriş yapma şansları düşük seviyede bulunuyor.

Ekvador’un Vize Politikası Değişikliği

Bu gelişmelerle paralel olarak, Güney Amerika ülkesi Ekvador, Çin vatandaşları için vizesiz seyahat uygulamasını durdurdu. DHS, bu kararı, kaçakçıların rotası olarak kullanılmasını önlemek için olumlu karşıladıklarını belirtti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Okumalısınız

spot_img